Лавки – це один з головних елементів комфорту будь-якого парку, скверу, вулиці. На сьогодні їх асортимент на ринку величезний, часто вони відрізняються формами, розмірами, матеріалами виготовлення. Тому їх вибір для тієї чи іншої зони відпочинку – непросте завдання. Оскільки ми маємо досвід виготовлення лавок для громадського користування, то допоможемо вам трохи розібратися.

Залежно від матеріалу виготовлення, лавки можуть бути дерев’яні, бетонні, металеві і комбіновані. Кожен з цих видів має свої переваги і недоліки.

Дерев’яні лавки

Перевагою дерев’яних лавок є відносно невисока вартість і комфортність, крім того завдяки властивостям дерева виробу можна надати різні цікаві форми.
Недолік – це їх недовговічність. Навіть незважаючи на спеціальні обробки та просочення, дерев’яні лавки швидко втрачають свої якості під впливом погодних умов – пересихають від довгої спеки, гниють від зайвої вологи. Додайте сюди їх уразливість перед вандалами і таким чином, дерев’яні лавочки і лавки найбільше підходять для використання в приватних дворах і садах, де на них немає особливого навантаження

Лавки з бетону

Їх сильною стороною є стійкість до вандалізму – поламати таку лавочку або лаву голими руками практично неможливо, вкрасти їх без техніки теж не вдасться через велику вагу. Однак недоліків у них більше, ніж переваг. По-перше, обмеженість в дизайні. Найчастіше, щоб такі лавки мали цікавий вид, їх роблять комбінованими – бетонні опори з дерев’яними сидіннями і спинками. При цьому страждає їх цілісна конструкція, не кажучи вже про дерево з нашими погодними умовами. Крім того, і сам бетон схильний до дії морозу – часто він тріскається при коливаннях погоди взимку з циклами заморозки – розморожування.

Металеві лавки.

За співвідношенням ціна-якість – це оптимальний варіант для громадських зон відпочинку. Вони поєднують в собі кращі якості попередніх типів. З одного боку, використовуючи різні форми металу – профіль, труба, лист – лавочці можна надати найрізноманітніші конфігурації і розміри. З іншого боку, використання металевих деталей, а також спеціальних кріплень з секретами робить її невразливою до погодних умов і потугам вандалів зламати або вкрасти. Правильно оброблений метал в поєднанні з якісною фарбуванням дозволяє виробу довго зберегти привабливий вигляд, а розбірна конструкція забезпечує зручність при транспортуванні. А також сучасний дизайн лавок з металу, як ми помітили, найкращим чином вписується в стиль міста.